Také máte dojem, že zrovna ten váš koberec by potřeboval vyčistit?
Proč zvolit čištění speciálním strojem
Zkuste to rejžákem – tento postup se prováděl ještě před pár desítkami let: zakleknout a drhnout. Byla to sice optimální náhrada klasické posilovny a jeden z prostředků, jak rychle zhubnout, ale výsledný efekt neodpovídal vynaložené dřině. Většina nečistot totiž mezi vlákny po zaschnutí pěny a odsávání vysavačem zůstala. Pro kobercovou metráž naprosto nevhodný způsob, přijatelné to bylo pouze u malých kusových koberečků, které bylo možno např. ve vaně pod sprchou následně opláchnout.
Na každý materiál jiný postup – strojní čištění koberců Praha je založeno na základním principu, kterého není možné ručním čištěním pomocí čisticího roztoku dosáhnout. Existují dva základní způsoby strojního čištění – na sucho, který si pomocí pěny snadno poradí s přírodními koberci (bavlna a vlna), a mokrou cestou s vodním roztokem. Suchý způsob se aplikuje, aby se zabránilo sražení přírodních vláken a jejich poškození, a mokrý lze využít na všechny klasické koberce ze syntetického vlákna, které se nesrazí.
Dosud nepřekonaný princip – současné metody mokrého čištění speciálním strojem spočívají na aplikaci čisticího prostředku, jde o tzv. tlakový hloubkový proces. Tlak vodní směsi s čistidlem reaguje s nečistotou, vytvoří jemnou emulzi a ta se následně opět pod tlakem odsaje do sběrného koše. Kdybychom zaklekli a „rejžákovali“, docílíme sice podobného efektu, ale museli bychom mokrou nečistotu ihned odsát. To vše obstará stroj, jehož účinnost je nesmírně vysoká, až 90 procentní. Výsledkem je pak koberec téměř jako nový, pouze se na něm mohou projevit mechanicky prošlapaná místa, a jestliže jsou příliš markantní, bývá to důvod k výměně koberce za nový. Hloubkovým čištěním však můžeme jeho životnost významně prodloužit – jednak se sníží abrazivní tření nečistot mezi vlákny, a pak má odstranění bakterií a dalších mikroorganismů samozřejmě příznivý dopad na naše zdraví.